حمل و نقل

۴۰۰ پروژه عمرانی و زیرساختی در بنادر دردست اجراست/ ضرورت تاسیس دانشکده بندری ودریایی

تهران – مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی از تاسیس دانشکده بندری و دریایی با همکاری دانشگاه تهران در راستای سیاست‌های ابلاغی توسعه دریامحور خبر داد و گفت: دانشگاه تهران آمادگی اولیه‌اش را برای تاسیس دانشکده بندری و دریایی با مدیریت علمی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، ” علی‌اکبر صفایی” در نشست ماهانه مدیران این سازمان با اعلام این خبر، افزود: تاسیس و فعالیت دانشکده اختصاصی بندری و دریایی، یکی از نیازهای کشور است که امیدوارم با همکاری دانشگاه تهران بزودی شاهد تحقق آن باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به روند رو به رشد شاخص‌های عملیاتی بنادر بازرگانی کشور طی سه ماه گذشته از سال جاری، اظهار کرد: افزون بر آغاز بهره‌برداری از پروژه‌های مهم بندری و دریایی با دستور وزیر راه و شهرسازی، ۴۰۰ پروژه بزرگ عمرانی و زیرساختی با اعتبار ۱۴۸ هزار میلیارد تومان (همت) در دست انجام است.

صفایی با اشاره به چالش به کارگیری نیروی انسانی متخصص در بنادر تجاری کشور، از موافقت وزیر راه و شهرسازی برای جذب ۳۰۹ نفر نیروی انسانی متخصص و ماهر از طریق آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گفته مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی همچنین موافقت سازمان اداری و استخدامی کشور برای جذب ۲۵۹ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم دریایی و دریانوردی چابهار نیز اخذ شده است.

صفایی اجرایی سازی راهبرد توسعه و تسهیل فضای کسب و کار در بنادر تجاری را یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد و گفت: سامانه توسعه فضای کسب وکار، برای خدمت رسانی به مردم و علاقه‌مندان به فعالیت در مشاغل دریایی و بندری، بزودی رونمایی و عملیاتی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به هشتمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ابراز امیدواری کرد جامعه دریایی و بندری تمام ظرفیت خبرگی و مرجع بودن خود را برای تحقق مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات پیش‌رو به کارگیرد.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button