حمل و نقل

انجام ۷ هزار و ۱۰ عملیات راهنمایی شبانه‌روزی کشتی‌ها در بنادر هرمزگان

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام ۷ هزار و ۱۰ عملیات راهنمایی شبانه‌روزی کشتی‌ها در بنادر استان طی هفت ماه نخست سال با رعایت ایمنی کامل توسط راهنمایان، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل ایران از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اسماعیل مکی‌زاده با اشاره به فعالیت راهنمایان در بنادر هرمزگان طی هفت ماهه اول سال ۱۴۰۲ ، گفت: این عملیات شامل پهلودهی، جداسازی و جابجایی شناورها بوده است. همچنین عملیات‌های ویژه مانند عملیات کشتی به کشتی (STS) و عملیات داکینگ و آنداکینگ شناور از جمله تانکرهای غول‌پیکر در مجتمع کشتی‌سازی از جمله اقداماتی است که توسط ۳۶ راهنمای استان انجام شده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه راهنمایان از نیروهای کلیدی و پیشگام سازمان بنادر و دریانوردی در عرصه دریا هستند که دانش و تجربه آنان باعث دلگرمی و اطمینان فرماندهان کشتی‌های متردد به بنادر است، افزود: در حال حاضر بنادر هرمزگان از ۳۷ راهنما بهره برده  که  تعداد ۱۴ نفر راهنمای ارشد ، ۷ نفر از آنها راهنمایان درجه یک ، ۹ نفر راهنمای درجه دو و ۶ نفر درجه ۳  عهده دار این مهم هستند.

مکی‌زاده تصریح کرد: تسلط در ناوبری و مانور انواع کشتی‌ها در ابعاد مختلف و شناخت پارامترهای تاثیرگذار محیطی از جمله اعماق، جریان‌های آبی، باد، عارضه‌های طبیعی، مصنوعی و تاثیر آنها بر رفتار کشتی از جمله خصوصیات راهنمایان کشتی‌هاست که دستیابی به آن مستلزم سال‌ها تجربه در این شغل است.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button