اقتصادیشهرسازی و عمران

کیانپور: فعالیت های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ۵۰ درصد رشد داشت

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: فعالیت های این شرکت طی دو سال گذشته هر سال نسبت به سال گذشته بیش از۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری حمل ونقل و صنعت ومعدن ایران، «مجید کیانپور» امروز در نشست خبری دومین روز از هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته یادآورشد: تلاش ما این است که فعالیت های این شرکت در طی سال آینده به رشد بیش از ۴۰ درصدی دست پیدا کند.

وی اظهار داشت: آزمایشگاه فنی خاک با ۷۰ سال سابقه فعالیت با توجه به ضرورت کنترل کیفی پروژه ها زیر نظر سازمان برنامه و بودجه بود و از سال ۵۱ زیر نظر وزارت راه و شهرسازی به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۵ درصد فعالیت های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بخش دولتی و ۲۵ درصد با بخش خصوصی انجام می شود، گفت: این شرکت به طور کلی با ۳۷ دستگاه اجرایی از جمله وزارتخانه های راه و شهرسازی، صمت، نیرو، نفت و بنیاد مسکن همکاری دارد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به انجام بیش از ۶۸۰ نوع آزمایش در زمینه بتن، قیر، آسفالت، فولاد، روسازی و زیرسازی راه ها، گفت: این شرکت بیش از یک‌هزار و ۴۰ واحد محلی مستقر و غیر مستقر و بیش از ۲۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد. بر این اساس، در فاصله کمتر از ۲ ساعت این شرکت می تواند به پروژه ها خدمات ارائه کند.

کیانپور با بیان اینکه بیشترین فراوانی کار ما در حوزه وزارت راه و شهرسازی با اداره کل های تابعه استانی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای، سازمان بنادر و دریانوردی، همچنین در حوزه نهضت ملی مسکن با شرکت باز آفرینی شهری ایران، شرکت عمران شهرهای جدید، سازمان مجری ساختمان های دولتی و … است، گفت: ۲۶ درصد بازار ژئوتکنیک ایران در دست این شرکت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در ادامه به خدمات این شرکت در خصوص پروژه های توسعه سواحل جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: مطالعات در ۲۷ سکونتگاه شهری بر اساس طرح جامع مسکن انجام و گزارش به شرکت عمران شهرهای جدید ارائه می شود. همچنین در بنادر دیلم، گناوه و یک بندر دیگر مطالعات ژئو تکنیک انجام شده و نتایج به اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر ارائه شد.

کیانپور از ارائه تخفیف ۵۰ درصدی به مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: از طرح های فناورانه حمایت مالی خواهیم داشت و کمک های فنی خود را ارائه خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه هوشمندسازی خدمات آزمایشگاه چه تسهیل گری برای مراجعه کنندگان در پی داشته است؟ بیان کرد: این شرکت در مباحث استارتاپی و ارایه خدمات به مشتریان با ۱۰۴۰ واحد محلی و ۲۰۰ شعبه، در واقع یک شبکه به هم تنیده ای است که از طریق سایت و سی آر ام، ۴۰۰ پکیج طراحی شده بدون حضور فیزیکی و میدانی، توسط متخصصان نمونه گیری می شود و پاسخ ها از طریق شیت های آزمایشگاهی بر اساس سطح دسترسی، اطلاعات در اختیار مدیران و مهندسین پروژه قرار می گیرد.

کیانپور بیان کرد: رشد فعالیت ها طی ۲ سال گذشته هر سال نسبت به سال گذشته بیش از۵۰ درصد رشد داشته است. عملکرد ما در سال جاری به بیش از ۴۰ میلیون آزمایش رسیده است و بنا داریم با گسترش فعالیت هایمان سال آینده به رشد بیش از ۴۰ درصد دست یابیم.

ایرج منصوری

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری حمل و نقل و صنعت و معدن ایران / مدیرکل، سردبیر، دبیر، و خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئيس دفتر اسبق خبرگزاری ایرنا در جمهوری آذربایجان (باکو) و منطقه آزاد کیش، کارشناس رسمی دادگستری

مطـالب مرتبـط

Back to top button